Valif – działanie i stosowanie

Valif jest to lek, który zawiera substancję czynną wardenafil. Preparat dostępny w postaci pomarańczowych, okrągłych tabletek.

Jak działa Valif?

Czynna substancja znajdująca się w leku – wardenafil, jest zaliczana do grupy leków nazywanych inhibitoramifosfodiestaryzy 5 (PDE5). Działanie wardenafilu polega na hamowaniu enzymu fosfodiestyrazy, który przyczynia się do rozpadu substancji znanej pod nazwą cyklicznego GMP (cGMP). W trakcie normalnej stymulacji seksualnej cGMP produkowany jest w członku, gdzie powoduje rozkurcz mięśni gładkich ciał jamistych, co pozwala na zdecydowanie większy napływ krwi do ciał jamistych, następnie dochodzi do erekcji. Poprzez zahamowanie rozpadu cGMP, lek przywraca właściwy wzwód. Warto jednak pamiętać, że to wywołania wzwodu konieczna będzie stymulacja seksualna.

Jak stosować Valif?

Preparat Valif może być stosowany razem z posiłkiem albo niezależnie od niego. Lek należy przyjąć od 25 do 60 minut przed planowanym rozpoczęciem aktywności seksualnej. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że w przypadku przyjmowania leku razem z posiłkiem wysokotłuszczowym, może on zacząć działać z opóźnieniem. Oczywiście w zależności od efektywności, a także wystąpienie niepożądanych działań, lekarz może zdecydować się na zwiększenie albo zmniejszenie dawki leku. Pacjenci, którzy mają ciężkie zaburzenia czynności nerek albo zaburzenia pracy wątroby powinni zacząć stosowanie leku od najmniejszej możliwej dawki. Lekarze nie polecają przyjmowania preparatu częściej niż raz dziennie. Przed rozpoczęciem stosowania leku warto zasięgnąć opinii lekarza, który będzie musiał nie tylko ustalić przyczynę impotencji, a także wykluczyć ewentualne przeciwwskazania czy dawkę leku.

Przeciwwskazania do stosowania preparatu

Zdecydowanie najczęściej występującymi niepożądanymi działaniami stosowania leku są gól głowy i zaczerwienienia twarzy. Nie należy jednak zbytnio się tym przejmować, ponieważ wymienione skutki uboczne obserwowane są w zaledwie u 10% stosujących. Produkt nie powinien być również przyjmowany przez osoby uczulone na wardenafil albo jakikolwiek inny składnik preparatu.

Więcej informacji znajdą Państwo na https://www.aptekakamagra.pl/valif.html