Potencja – problem seksualny mężczyzn

Kiedy u mężczyzn pojawiają się seksualne zaburzenia?

Zaburzenia seksualne u mężczyzn najczęściej pojawiają się, w momencie gdy przekracza się czterdziesty rok życia. Najpowszechniejszym problemem jest problem z potencją. Mówiąc w dużym uproszczeniu, to warto zauważyć, że problemami seksualnymi u mężczyzn nazwa się wszelkie problemy przez które mężczyzna nie może czerpać zadowolenia ze swoich seksualnych podbojów. Cykle reakcji na seksualne bodźce u mężczyzn składają się z czterech faz. Jest to podniecenie, plateau, orgazm jak i także odprężenie. Wszystkie problemy, które zaburzają wszystkie bądź poszczególne z faz jak najbardziej mogą być nazywane problemami seksualnymi mężczyzn. Główne problemy seksualne, to słaby pociąg seksualny, czyli niskie libido. Dodatkowo impotencja czy też zaburzenia erekcji. Ostatni główny problem to zaburzenia samego wytrysku. Spośród powyżej wymienionych problemu zaburzenia erekcji, czyli impotencja są problemem, który występuje u mężczyzn najczęściej. Problem ten polega na niezdolności do utrzymania czy też osiągnięcia erekcji, która jest wystarczająca do pełnego płciowego stosunku. Według statystyk jeden mężczyzna na dziesięciu cierpi na bezpośrednie zaburzenia wzwodu. Co jest niepokojące, to fakt, że tylko nieliczni decydują się na leczenie.

U kogo występują problemy z potencją?

Wiadomo, że problemy z potencją występują u mężczyzn. Co do tego nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Jednak należy zauważyć, że dokładniej są to mężczyźni, którzy ukończyli czterdziesty rok życia. Starsi mężczyźni zdecydowanie bardziej narażeni są na warunki, które utrudniają reakcję seksualną. Jednak nie jest to problem pojawiający się tylko i wyłącznie u mężczyzn po czterdziestym roku życia. Inni panowie także mogą się z problemem tym spotkać. Każdy mężczyzna, szczególnie ten który do czterdziestki się zbliża powinien poczytać sobie i zaznajomić się z zagadnieniami samej potencji jak i także z pojęciami z nią związanymi.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Jeśli chodzi o przyczyny kłopotów ze wzwodem, to mogą one mieć podłoże zarówno psychiczne jak i także fizyczne. Fizyczne przyczyny obejmują zarówno przyczyny medyczne, czyli zdrowotne jak i także przyczyny fizjologiczne. Do nich niewątpliwie należą: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby serca, wysoki poziom cholesterolu, zaburzenia neurologiczne, choroby układu krążeniowego, choroby nerek, choroby przewlekłe czy też choroby wątroby. Do przyczyn tych należą także tak zwane uboczne skutki zażywania narkotyków, picie alkoholu czy też stosowania niektórych z leków. Psychologiczne przyczyny obejmować mogą lęk przed bardzo niską oceną umiejętności seksualnych, stres, depresja, seksualne znudzenie, lęk i obawa przez seksualną orientacją jak i także skutki jakiś wcześniejszych urazów. Jak widać jest tego sporo. Co za tym idzie należy wielu rzeczy i sytuacji unikać. Szczególnie dotyczy to przede wszystkim mężczyzn, którzy są dojrzali oraz którzy ukończyli czterdziesty rok życia.

Źródło informacji http://viagra.edu.pl/kamagra.html