Marihuana medyczna w leczeniu jaskry

Medyczna marihuana cieszy się coraz większym zainteresowaniem – również w Polsce. Zawiera ona w swoim składzie sporo substancji aktywnych, dzięki czemu może być wykorzystywana w leczeniu przeróżnych dolegliwości. Jedną z chorób, której intensywność objawów może być obniżona za pomocą medycznej marihuany, jest jaskra.

Czym jest jaskra?

Jaskra jest chorobą narządu wzroku, której przyczyną jest podwyższone ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. W efekcie dochodzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego, a wraz z nim – do postępującego pogorszenia ostrości widzenia, występowania artefaktów w odbieranym obrazie i innych objawów: przekrwienia oczu, bólu, czy wymiotów. Jaskra jest chorobą nieodwracalną, jednak rozpoznana na wczesnym etapie – może być zahamowana.

Marihuana – leczenie jaskry

Pozytywne działanie marihuany w leczeniu jaskry dostrzeżono już w latach 80. XX wieku. W wyniku jej podawania, obserwuje się znaczną poprawę komfortu widzenia, a także spadek natężenia bólu oraz wymiotów. Problem stanowi jednak kwestia tego, że pozytywne działanie marihuany notuje się tylko przez kilka godzin po podaniu.

Marihuana medyczna w leczeniu jaskry może być dla niektórych osób najlepszą alternatywą obok leczenia chirurgicznego, laserowego czy farmakologicznego.

 

Odwiedź sklep z nasionami marihuany

nasiona marihuany