Jakie mogą być przyczyny problemów z erekcją w młodym wieku?

Spory problem

Zaburzenia erekcji w młodym wieku są diagnozowane niestety coraz częściej. Przyczyny wszelkich problemów ze wzwodem u mężczyzn młodych są inne niż w wieku zaawansowanym, gdzie jednak przeważają choroby takie jak miażdżyca czy też cukrzyca. Przyczyny erekcyjnych zaburzeń u młodych mężczyzn to przede wszystkim lęki różnego typu, problemy w związku, niska samoocena czy też niezdrowy tryb życia. Z pomocą na pewno tutaj przyjdą leki na erekcje, które są dostępne bez recepty, może także się okazać pomocna psychoterapia.

Młody wiek i problemy z erekcją

Problemy ze wzwodem są przypadłością, która dotyczy nie tylko mężczyzn starszych, którzy cierpią na rozmaite ogólnoustrojowe choroby. Zaburzenia erekcji mogą obyć również obecne u mężczyzn młodych. Zdarzają się u dwudziestolatków, trzydziestolatków czy też czterdziestolatków. Problemy erekcyjne u osób po czterdziestym roku życia są spowodowane najczęściej chorobami przewlekłymi czy też wpływem niepożądanym leków (na przykład na nadciśnienie, na depresję). Wśród chorób się wymienia między innymi miażdżycę oraz cukrzycę.

Zaburzenia erekcyjne to zgodnie z definicją stała czy też nawracająca niemożność uzyskania czy też utrzymania erekcji podczas seksualnego stosunku. Do typowych przyczyn impotencji w wieku młodym są związane ze stylem życia. Bez wątpienia należą do nich:

 • przewlekły stres,
 • zbyt intensywną pracę,
 • przemęczenie,
 • niewystarczającą ilość snu,
 • nieodpowiednia dieta,
 • nadużywanie alkoholu.

Te wszelkie przyczyny zaburzeń erekcyjnym w młodym wieku wydają się pozornie niezwiązane z samą możliwością uzyskania wzwodu. Jednak stan ogólny organizmu w stopniu znacznym się odbija na jego możliwościach. Używki oraz nieprawidłowa dieta prowadzą do zatruwania organizmu.

Podobnie jak ciężka praca oraz silny stres mogą mieć wpływ na seksualne zdolności, z uwagi na stan ciągły napięcia emocjonalnego oraz także niemożność odpoczynku wystarczającego, uzyskania samego poczucia relaksacji.

Poznajmy konkretne przyczyny

W wielu przypadkach erekcyjne zaburzenia u mężczyzn młodych są związane z czynnikami psychicznymi. Rozmaite sytuacje oraz przeżycia stanowić mogą przyczynę problemów z potencją przed trzydziestym oraz czterdziestym rokiem życia.

Problemy ze wzwodem są powodowane szeregiem psychologicznych czynników, takich jak lęk przed samą niezdolnością do obycia stosunku. Szczególnie częsty jest w przypadku pierwszych seksualnych kontaktów w życiu oraz przy inicjacji kontaktów z nową partnerką. Chodzi po prostu o lęk przed kompromitacją jej w oczach.

Często pierwszy oraz nieudany stosunek rzutuje na kolejne, niepotrzebne napędzając całą spiralę niepowodzeń. Kontakty seksualne początkowo traktowane powinny być przez mężczyznę młodego jako poznawanie nie tylko swojej partnerki, ale także siebie i dopiero z czasem dochodzi do prawidłowego wykształcenia, w pełni reakcji rozwiniętych.

Innymi przyczynami problemów z osiąganiem wzwodu u mężczyzn młodych są:

 • niska samoocena (brak pewności siebie, kompleksy, poczucie własnej wartości jak i także własnych umiejętności),
 • lęk, który dotyczy niechcianej ciąży, zarażenia się chorobami, które są przenoszone drogą płciową,
 • problemy w związku (kłótnie, ochłodzenie uczuć oraz zdrada),
 • monotonia w łóżku,
 • poczucie winy związane na przykład z wpajanymi regułami religijnymi od dziecka,
 • tendencje nieświadome homoseksualne.

Skryte głęboko emocje związane bezpośrednio z seksualnością młodego mężczyzny ujawnić się mogą jako problemy erekcyjne. Dla ich wyciszenia będzie konieczna psychoterapia.

Dowiedz się więcej na https://www.aptekakamagra.pl/